QLT M10

Świet(l)ne rozwiązanie do ciężkiej pracy

Model QLT-M10 jest jednym z cieszących się największym powodzeniem oraz najlepiej przyjmowanych masztów oświetleniowych na rynku. Wypróbowany pomysł łączący w sobie prostotę z solidnością i niezawodnością to cechy, które przekonują wielu klientów. Maszt oświetleniowy jest zasilany generatorem napędzanym silnikiem Kubota i wykorzystuje standardową na rynku lampę metalohalogenkową. Maszt zapewnia oświetlenie potrzebne w różnych miejscach pracy, umożliwiając zachowanie ciągłości prowadzenia robót, a dzięki opcjonalnym gniazdom może także służyć do zasilania małych narzędzi elektrycznych.

Funkcje i korzyści

- Oprawy o wysokiej skuteczności świetlnej zapewniają równomierny rozkład oświetlenia.
- Trwałe oprawy są odporne na wstrząsy i charakteryzują się długim okresem eksploatacji.
- Unikalna konstrukcja lamp zwiększa żywotność żarników i dłużej utrzymuje światło w miejscu pracy na maksymalnym poziomie, poprawiając produktywność, a jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze.
- Obrotowy maszt umożliwia ruch w zakresie 360 stopni, redukując konieczność częstej zmiany położenia przyczepy z masztem.
- Zwarta konstrukcja ze zdejmowanym dyszlem holowniczym umożliwia sprawny transport oraz łatwe przechowywanie (do 18 masztów można ułożyć w 40-stopowym kontenerze o podwyższonej wysokości lub do 12 masztów na ciężarówce o płaskiej platformie).
- Zamykana, odporna na warunki atmosferyczne szafka ze stali chroni komponenty przed czynnikami zewnętrznymi.
- Dwa wysięgniki oraz cztery podnośniki poziomujące zapewniają stabilność.
- W szafie sterowniczej mieści się licznik godzin pracy oraz gniazdo do podłączania urządzeń zewnętrznych, a także wyłączniki automatyczne stanowiące zabezpieczenie, a jednocześnie umożliwiające włączania i wyłączanie.
- Silnik Diesla zgodny z normami emisji Tier 4i zawiera system wstępnego podgrzewania świec żarowych poprawiający rozruch w niskiej temperaturze.
- Układ automatycznego wyłączania silnika chroni go przed uszkodzeniem wywołanym niskim ciśnieniem oleju oraz wysoką temperaturą płynu chłodzącego.
- Wyjątkowa, odchylana do góry pokrywa górny zapewnia wygodny dostęp do silnika, generatora oraz elementów elektrycznych.
- Zbiornik paliwa o pojemności 30 galonów umożliwia wydłużony czas pracy w zakresie od 60 do 70 godzin pomiędzy tankowaniami w zależności od panujących warunków środowiskowych.
- Przezroczysty zbiornik wykonany z polietylenu zapewnia natychmiastową kontrolę poziomu paliwa.

 Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Elpronar, występujące w Serwisie oraz w dokumentacji, należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.