XAHS 426

Przewoźne, bezpieczne i
bezawaryjne

Atlas Copco jest światowym liderem w produkcji przewoźnych sprężarek powietrza. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów z wielu różnych sektorów przemysłu, Atlas Copco opracowało nową serię maszyn starannie wyważonych w zakresie wymiarów, wydajności oraz oferowanych wersji ciśnieniowych. Utrzymujący się silny popyt na prawie wszystkie surowce powoduje, że na całym świecie panuje ogromne zapotrzebowanie na wiercenie. Wzmocniona konstrukcja ramy sprężarek z tej serii sprawia, że idealnie nadają się do długotrwałego wiercenia w trudnych warunkach. W kamieniołomach, gdzie umieszczanie ładunków wybuchowych wymaga wiercenia płytkich otworów, potrzebne są maszyny będące w stanie wytrzymać intensywną eksploatację w ciężkich warunkach. Maszyny z tej serii nadają się również do wiercenia płytkich studni - można je z łatwością zamontować na niewielkich podwoziach dwuosiowych oraz holować i przewozić za samochodem terenowym lub niewielką ciężarówką.

Maszyny Atlas Copco przystosowane są do pracy w trudnych warunkach roboczych, przy temperaturach od -10°C do +50°C. Optymalne połączenie wartości przepływu powietrza chłodzącego oraz wielkości i typu chłodnic pozwala uzyskać optymalne parametry pracy w ciepłym klimacie i zapobiega przegrzaniu podczas pracy w środowisku o wysokim stopniu zapylenia. Obniżenie całkowitego kosztu eksploatacji poprzez obniżenie zużycia paliwa i wydłużenie okresu użytkowania to priorytetowe czynniki przy eksploatacji każdej maszyny. W tym przypadku jest to możliwe przede wszystkim dzięki całkowicie nowemu, unikalnemu systemowi FuelXpert, który dzięki elektronicznej regulacji prędkości obrotowej i sterowaniu pracą zaworu wlotowego optymalizuje zużycie paliwa.

Podstawowymi cechami wszystkich sprężarek Atlas Copco są niezawodność, łatwa obsługa techniczna i możliwość wieloletniego bezproblemowego użytkowania.

 

TYP XAHS 426
Normalne efektywne ciśnienie robocze bar 12
Wydajność l/s 418
m3/min 25.1
Pojemność układu smarowania w sprężarce l 60
Pojemność zbiornika paliwa l 538
Zawór powietrza wylotowego
1x2 1/2''
SILNIK
Producent
Caterpillar
Typ
C9 Acert T3
Moc przy znamionowej prędkości obrotowej kW 224
Prędkość obrotowa silnika (nominalna) obr./min 1800
Prędkość obrotowa silnika (w stanie odciążenia) obr./min 1300


Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Elpronar, występujące w Serwisie oraz w dokumentacji, należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.