XAMS 496

Przewoźne, bezpieczne i bezawaryjne

Atlas Copco jest światowym liderem w produkcji przewoźnych sprężarek powietrza. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów z wielu różnych sektorów przemysłu, Atlas Copco opracowało nową serię maszyn starannie wyważonych w zakresie wymiarów, wydajności oraz oferowanych wersji ciśnieniowych. Sprężarki należące do tej serii są doskonale przystosowane do prac wymagających dużej ilości sprężonego powietrza. Idealnym obszarem zastosowań dla tych sprężarek jest dynamicznie rozwijający się w ostatnich latach przemysł wydobywczy. Łatwość obsługi, możliwość natychmiastowego włączenia do pracy i znaczne zwiększenie wydajności wiertarek - to zalety sprężarek najbardziej doceniane w tej gałęzi przemysłu.

Obniżenie całkowitego kosztu eksploatacji poprzez obniżenie zużycia paliwa i wydłużenie okresu użytkowania to priorytetowe czynniki przy eksploatacji każdej maszyny. W tym przypadku jest to możliwe przede wszystkim dzięki całkowicie nowemu, unikalnemu systemowi FuelXpert, który dzięki elektronicznej regulacji prędkości obrotowej i sterowaniu pracą zaworu wlotowego optymalizuje zużycie paliwa. Podstawowymi cechami wszystkich sprężarek Atlas Copco są niezawodność, łatwa obsługa techniczna i możliwość wieloletniego bezproblemowego użytkowania.

 

TYP XAMS 496
Normalne efektywne ciśnienie robocze bar 8.6
Wydajność l/s 500
m3/min 30
Pojemność układu smarowania w sprężarce l 80
Pojemność zbiornika paliwa l 538
Zawór powietrza wylotowego
1x2 1/2''
SILNIK
Producent
Caterpillar
Typ
C9 Acert T3
Moc przy znamionowej prędkości obrotowej kW 224
Prędkość obrotowa silnika (nominalna) obr./min 1800
Prędkość obrotowa silnika (w stanie odciążenia) obr./min 1300


Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Elpronar, występujące w Serwisie oraz w dokumentacji, należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.