XAVS 307

Małe wymiary - wielkie możliwości

Atlas Copco jest światowym liderem w produkcji przewoźnych sprężarek powietrza. Realizowana przez firmę idea stałego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań umożliwia stałe wprowadzanie na rynek coraz nowocześniejszych i coraz bardziej niezawodnych maszyn. Dzięki połączeniu wydajności, niezawodności, ekonomiki wygody stworzyliśmy nowoczesną serię jednoosiowych sprężarek o wysokiej wydajności mających zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Stałe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i zaangażowanie w znajdowanie optymalnych rozwiązań dla naszych klientów doprowadziło do powstania tej serii maszyn: wydajnych, niezawodnych, ekonomicznych i uniwersalnych sprężarek serii XA. Ze względu na fakt, że maszyny tego typu znajdują zastosowanie głównie przy piaskowaniu i pracach wiertniczych główny nacisk prócz niezawodności i wydajności został położony na mobilność sprężarki i jej zdolność do manewrowania. Mniejsze wymiary i mniejsza masa maszyny pozwalają operatorowi na łatwiejszy i szybszy jej transport między kolejnymi punktami roboczymi bez konieczności używania dodatkowego sprzętu. System FuelXpert optymalizuje zużycie paliwa pozwalając na obniżenie całkowitego kosztu eksploatacji sprężarki. Podstawowymi cechami wszystkich sprężarek Atlas Copco są niezawodność, łatwa obsługa techniczna i możliwość wieloletniego bezproblemowego użytkowania.

 

TYP XAVS 307
Normalne efektywne ciśnienie robocze bar 14
Wydajność l/s 310
m3/min 18.6
Maksymalny poziom mocy akustycznej (LWA) dB 100
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego w odległości 7 m dB 76
Pojemność oleju l 31
Maksymalna temperatura otoczenia C 50
SILNIK
Producent
Caterpillar
Typ
C7 acert T3
Ilość cylindrów
6
Moc przy znamionowej prędkości obrotowej kW 186
Pojemnośc skokowa l 7.2
Prędkość obrotowa silnika (nominalna) obr./min 2000
Prędkość obrotowa silnika (w stanie odciążenia) obr./min 1300
Pojemność układu smarowania l 22
Pojemność układu chłodzenia l 47
Pojemność zbiornika paliwa l 375


Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Elpronar, występujące w Serwisie oraz w dokumentacji, należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.