XRHS 506

Stworzone do ciężkiej pracy

Atlas Copco jest światowym liderem w produkcji przewoźnych sprężarek powietrza. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów z wielu różnych sektorów przemysłu, Atlas Copco opracowało nową serię maszyn starannie wyważonych w zakresie wymiarów, wydajności oraz oferowanych wersji ciśnieniowych. Zapotrzebowanie na maszyny wiertnicze nadal rośnie. Ta seria została zaadaptowana specjalnie do wiercenia studni głębinowych w trudnych warunkach. Rama jest wzmocniona i wytrzymała, a konstrukcja maszyny umożliwia jej wykorzystanie w pracy ciągłej. Znakomicie sprawdza się na budowach: jest przydatna zarówno przy wykonywaniu fundamentów, jak i umacnianiu podłoża. Dzięki możliwości wytwarzania powietrza o mniejszym i większym ciśnieniu świetnie nadaje się również do czyszczenia rurociągów.

W programie sprzedaży Atlas Copco znajduje się pełna seria sprężarek powietrza przystosowanych są do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach roboczych,przy temperaturach od -10°C do +50°C. Dzięki opcjonalnemu podgrzewaczowi silnika możliwe jest obniżenie dolnej wartości granicznej temperatury aż do - 25 stopni C.

Bezpieczeństwo - to priorytet dla wszystkich maszyn i narzędzi Atlas Copco. Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania dzięki obniżonej wartości poziomu emisji hałasu, zaworom spustowym powietrza i wyłącznikom awaryjnym, bezpieczeństwo w czasie transportu:podczas holowania podnoszenia i ładowania, bezpieczeństwo w zakresie ochrony środowiska naturalnego na skutek coraz niższego zużycia paliwa i coraz dłuższego okresu użytkowania maszyn.

Podstawowymi cechami wszystkich sprężarek Atlas Copco są niezawodność, łatwa obsługa techniczna i możliwość wieloletniego bezproblemowego użytkowania.

 

TYP XRHS 506
Normalne efektywne ciśnienie robocze bar 20
Wydajność l/s 500
m3/min 30
Pojemność układu smarowania w sprężarce l 75
Pojemność zbiornika paliwa l 796
Zawór powietrza wylotowego
1x2''
SILNIK
Producent
Caterpillar
Typ
C13 Acert T3
Moc przy znamionowej prędkości obrotowej kW 318
Prędkość obrotowa silnika (nominalna) obr./min 1600
Prędkość obrotowa silnika (w stanie odciążenia) obr./min 1200


Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Elpronar, występujące w Serwisie oraz w dokumentacji, należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.